in Aufsichtsbehörde

Bitcoin wznosi się w linii z zapasami po zanurzeniu poniżej 9 tys. dolarów

Pozytywna korelacja Bitcoin’a z akcjami trwa nadal w poniedziałek, z ofertami losowania kryptocurrency obok zysków z globalnych akcji.

Od 09:35 UTC, wiodąca krypto waluta pod względem wartości rynkowej jest notowana na 9.190$, co stanowi 1.4% zysku w ciągu 24 godzin, zgodnie z indeksem cen Bitcoinów CoinDesk.

W międzyczasie, główne europejskie indeksy akcji wzrosły o co najmniej 1.5% każdy, po 4% wzroście akcji Chin kontynentalnych zaobserwowanym w godzinach handlu w Azji. Kontrakty terminowe powiązane z S&P 500 również wzrosły o ponad 1%, według źródła danych Investing.com.

Akcje migają na zielono pomimo niepokojącego wzrostu liczby przypadków koronaawirusa w Stanach Zjednoczonych i innych częściach świata. Według CNBC, inwestorzy dopingują postęp potencjalnych leków koronaawirusowych. W piątek Komisja Europejska podjęła decyzję o warunkowym zatwierdzeniu amerykańskiego leku antywirusowego Gilead, który ma być stosowany w Unii Europejskiej.

Akcje ratują dzień
Bitcoin spadł poniżej wsparcia psychologicznego 9.000 dolarów w niedzielę, zatwierdzając niedźwiedzie niższe wzloty na 10.000 dolarów i 9.800 dolarów stworzone odpowiednio 10 czerwca i 23 czerwca.

Ponadto, wskaźniki dynamiki, takie jak wolumen równowagi (OBV) sygnalizowały słabość, jak zauważył popularny handlowiec NebraskanGooner Sunday. W związku z tym, kryptokur waluta wyglądała na głębszą stratę.

Jednak presja na sprzedaż wyczerpała się w okolicach 8 900 dolarów około godziny 06:15 czasu tokijskiego, ponieważ amerykańskie kontrakty futures na akcje wzrosły, a ceny bitcoinów szybko wróciły do poziomu powyżej 9 000 dolarów. Waluta kryptograficzna musiałaby się zmierzyć z silniejszą sprzedażą opartą na wykresach, gdyby ceny ustabilizowały się poniżej tego wsparcia psychologicznego.

Tak więc, wzrost cen akcji wydaje się uratować dzień dla Bitcoin Billionaire byków. Pozytywna korelacja krypto waluta z akcjami osiągnęła w zeszłym tygodniu rekordowy poziom.

Czytaj też: Korelacja cenowa Bitcoin’a z rekordowym rekordem S&P 500 hitów

Problem przed nami?
Pozytywna korelacja Bitcoin’a z zapasami czyni go podatnym na ataki awersji do ryzyka na tradycyjnych rynkach. Rynki akcji mogą wkrótce znaleźć się pod presją, obniżając Bitcoin’a, jeśli Rezerwa Federalna USA nie zdoła uspokoić rynków akcji dodatkowymi bodźcami.

Według analityków JPMorgan, amerykańskie rynki pieniężne sygnalizują potrzebę dalszej polityki pieniężnej i/lub fiskalnej. „Jeśli dodatkowy bodziec nie zostanie dostarczony, wówczas inwersja krzywej rynku pieniężnego może ulec pogorszeniu, stając się w końcu bardziej problematycznym sygnałem dla rynków akcji i ryzykownych w przyszłości“ – stwierdzili analitycy banku.

Fed rzadko rozczarowuje rynki. Bank centralny rozszerzył już swój bilans o ponad 3 biliony dolarów w ciągu ostatnich 3,5 miesiąca i prawdopodobnie doda więcej, jeśli uzna to za konieczne.

BTC czeka na kierunkowy ruch
Bitcoin był świadkiem minimalnego ruchu w ciągu ostatnich dziewięciu dni, z upside capped około $9,300 i downside ograniczone blisko $8,830.

Warto zauważyć, że w zeszłym tygodniu zakres handlu zawęził się do 395 dolarów. Jest to najmniejszy tygodniowy zakres transakcyjny od ostatniego tygodnia marca 2019 roku.

Przedłużający się okres konsolidacji często kończy się dużym przesunięciem w obie strony. Na przykład, krypto waluta skoczyła o 26% w pierwszym tygodniu kwietnia 2019 roku, po tym jak w ciągu ostatnich pięciu tygodni nastąpiła konsolidacja o niskiej zmienności.